Якщо спадкоємець вчасно не звернувся до нотаріуса та пропустив строк на прийняття спадщини, то єдиним виходом в цій ситуації буде поновлення строку на прийняття спадщини. Строк на прийняття спадщини, пропущений спадкоємцем з поважних причин може бути поновлений за рішенням суду.


Виберіть свій пакет 

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити спадкоємцеві додатковий строк для прийняття спадщини. Поновлення строку надає спадкоємцю право звернутися із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса повторно. При цьому нотаріус буде зобов’язаний прийняти таку заяву і, як наслідок, видати свідоцтво про право на спадщину. 

 

Мінімальний  Стандарт
 Консультація щодо прийняття спадщини;  Консультація щодо прийняття спадщини;
 Формування квитанції про сплату збору;  Формування квитанції про сплату збору;
 Складання позовної заяви в електронній формі;  Складання позовної заяви в електронній формі;

 Підготовка позовної заяви та матеріалів до суду;

✓ Подання позовної заяви до суду;
 Повідомлення про дату судового розгляду 
від 3 000 грн. від 5 000 грн.
Замовити Замовити

(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Поважність пропуску строку
на подання заяви про прийняття спадщини

Переліку поважних причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини законом не передбачено. Поважність причин пропуску строку визначається судом в кожному конкретному випадку. Поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Аналіз судової практики свідчить, що найбільш поширеними поважними причинами пропуску строку є наступні: тривала хвороба, перебування тривалий час за кордоном, проходження строкової військової служби в Збройних Силах України, а віднедавна ще й додався Карантин 2020 року. Саме через запроваджені карантинні заходи роботу нотаріальних контор було припинено.


Порядок поновлення строку

Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою. Запорукою успіху в цій категорії справ є правильно складена позовна заява, яка за змістом відповідатиме всім вимогам процесуального закону, а також всебічно і повно зібрані та подані разом з позовною заявою докази на підтвердження своєї позиції. Досить поширеною є помилка, коли до суду подають позовну заяву про поновлення строку на прийняття спадщини, в прохальній частині також зазначають невірно: «поновити строк на прийняття спадщини». Це призводить до відмови в позові, як наслідок можна втратити велику кількість часу. Наголошуємо, як правильно має звучати назва позову: «Позовна заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини». Аналогічно має бути прописана прохальна частина позову.

За результатами розгляду справи в суді приймається рішення, в якому вказується додатковий строк на прийняття спадщини. Після набрання рішенням законної сили потрібно звернутися до нотаріуса повторно із заявою про прийняття спадщини. При цьому важливо не пропустити строк, який вказаний у рішенні суду.


Необхідні документи

– Свідоцтво про смерть;
– Постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії;
– Документи про спорідненість спадкодавця та спадкоємця (у разі спадкування за законом);
– Заповіт (у разі спадкування за заповітом);
– Документи, що підтверджують поважність пропуску строку;
– Правовстановлюючі документи на нерухоме майно.


Звертайтесь до нашого Адвокатського Бюро

Для того, щоб процедура поновлення строку на прийняття спадщини пройшла успішно та якомога швидше, рекомендуємо скористатися послугами юристів. Юристи Адвокатського Бюро «ЮРЛАЙТ» проаналізують ситуацію, що склалася, допоможуть зібрати необхідні докази. Ми надамо професійну юридичну консультацію по питаннях прийняття спадщини, самостійно складемо позовну заяву, сформуємо документи для звернення до суду, здійснимо представництво ваших інтересів у суді без Вашої присутності. Звертайтесь до Адвокатського Бюро «ЮРЛАЙТ» та вирішуйте свої питання легко.


(093) 783-06-73
(096) 283-90-84


Замовити зворотній дзвінок